Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

FireAlert aplikacija

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Re: FireAlert aplikacija

Objava RomanB » 2. marec 2018, 18:34

Kakšen komentar bi pa rad?
RomanB

Objave: 240
Registriran: 13. december 2010, 12:29
GE: PGD Repnje-Dobruša

Odg: FireAlert aplikacija

Objava polo98 » 2. marec 2018, 18:41

Če bi bili gasilci zadovoljeni z tem sem vprašal.

Ah škoda, da sploh kaj pišem, ker z nekaterimi tu ni možna kounikacija, preko spleta.

Tudi tu sem zaključil.
L.p in znajdite se...
polo98

Objave: 502
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava aznidaric » 2. marec 2018, 23:16

Saj bo tako kar prav, ker sta precej zašla iz teme. Radioamaterske zadeve nimajo tukaj kaj iskati, razen če se gre za ARON kodeks in ga izvajajo radioamaterji (če so tudi operativci ni pomembno).

Sicer imamo tudi v naši GZ obveščanje preko sistema ASK. Moram reči, da sistem dobro deluje in je odlično dopolnilo pozivnikom. Kaj pride prej ne morem povedati, ker sam do sedaj nisem imel pozivnika. Zato pa lahko povem da sem bil vedno obveščen o intervenciji. Problemi so bili mogoče pri kakšnem posamezniku, ki ni imel dobro nastavljene aplikacije, pa smo tudi to popravili. Trdim, da pozivniki morajo še vedno biti uporabljani in vzdrževani. Praviloma pozivnika ne jemljem vsepovsod, telefon pa hočem imeti "pameten", ker uporabljam precej njegovih funkcionalnosti. In ne ne vsipa se vsakih par dni ampak deluje dostikrat tudi kak mesec brez reseta. In če mi še služi za obveščanje o intervencijah še toliko boljše.

Treba pa se je zavedati, da se od časa do časa lahko zgodi, da SMS zaradi obremenitev mobilnega omrežja kdaj zakasni. Tudi to da pozivniki kasneje reagira kot SMS alarm je lahko razložiti če malo poznaš delovanje pozivov. Zgleda da se takrat nahajaš na prvem ali drugem digipiterju, kar pa vnese določeno zakasnitev prenosa podatkov, vendar poveča zanesljivost/pokritost območja. Pa še ena prednost, poleg vseh opisanih. Mi ko imamo službe izven dosega regijskega radijskega omrežja pozive dobimo vsaj po telefonu. Mogoče to res nismo v prvi rundi, vendar se mi je že zgodilo, da je bilo kar nekaj za pomagati, ko sem prišel na požarišče. Pa tudi dosti lažje je pri treh pozivnikih skupaj spravit celo enoto. Tu pa se nam dogaja, da izvažamo tako hitro kot enote višjih kategorij. Zato pa se lahko zahvalimo SMS obveščanju in aplikacijam kot so Fire Alert ipd.
aznidaric

Objave: 87
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Objava polo98 » 3. marec 2018, 8:26

To je za novo temo (naj moderator premakne) ampak. Sedaj bote videli zmedo teh aplikacij, pozivov, ko bo dispečer, ki nima pojma za nek kraj aktiviral društvo na drugem koncu Slovenije.... http://www.dolenjskanews.com/enotna-dispecerska-sluzba/ [-o<
polo98

Objava gasilec667 » 3. marec 2018, 17:58

polo98 je napisal:To je za novo temo (naj moderator premakne) ampak. Sedaj bote videli zmedo teh aplikacij, pozivov, ko bo dispečer, ki nima pojma za nek kraj aktiviral društvo na drugem koncu Slovenije.... http://www.dolenjskanews.com/enotna-dispecerska-sluzba/ [-o<

Enotna dispečerska služba bo samo in izključno za zdravstvo, ker ReCO-ti, ZARE, in vsa podpora silam ZiR se gradijo in planirajo na regijskih ravneh... zakaj se meša jabolka in hruške? Reševalci pač niso isto kot ostale sile ZiR, res da se večkrat srečujemo, ni pa to pravilo. Okoli teh dispečerjev za zdravstvo je malo vse zavito v meglo.
ReCO-te so že poskušali "ukinjati" oz. so nočne izmene pokrivali v manj ReCO-tih v času največjih šparanj. In takrat se je pokazala neučinkovitost, ko je naše društvo dobilo poziv za vas 65km proč, ker imata enaki imeni. Stvar so hitro ukinili, če pa bodo kaj sanjali, pa jim lahko hitro na mizo vržejo izkušnje izpred prejšnjih let.

Vendar še kar te ne razumem, kakšno zmedo vidiš ti v aplikaciji. A si že videl kako zgleda pozivni modul? Pri nas tako kot za pozivnike klikne še gumb za telefone. Poziva ne dobim iz številke ampak iz neznanega naslova, kot npr. ko greš v tujino in preklopiš in dobiš obvestilo MZZ o konzulatih... Pozivnikov ni za opustit, ker 2 sistema sta vedno boljša kot en sam...
Strani sicer ni več, nevem zakaj, sem pa iz internet archiva potegnil ta opis:
Florjan
Florjan je sodoben pozivni sistem, ki na optimalen način združuje prednosti informacijske tehnologije in omogoča proženje izbranih pozivnikov iz vaših lokacij in sočasno pošiljanje SMS sporočil.
Je prilagodljiva spletna aplikacija za podporo učinkoviti in hitri brezžični komunikaciji, ki omogoča proženje pozivnikov posamezne osebe, skupine ali nekaj skupin, ki so definirane v uporabniškem profilu.
Poleg sistemskega proženja pozivnikov je vzporedno možno pošiljati tudi SMS sporočila, saj je vsakemu uporabniku eksternega pozivnega sistema možno nastaviti mobilno telefonsko številko. V primeru proženja iz regijskega centra za obveščanje pa sistem pošlje vzporedna SMS sporočila prejemnikom, ki so definirani. Sistem se lahko uporabi tudi samo za obveščanje preko SMS sporočil oz. pošiljanju tudi tistim osebam, ki niso imetniki pozivnika.
Po izvršenem pozivanju se v dnevniškem zapisu v aplikaciji prikaže status posameznega sporočila, kar omogoči pošiljatelju pregled, če je sistem tihega pozivanja v ReCO poziv uspešno sprejel in procesiral. Prav tako dobi tudi status poslanega SMS.
Sistem je poleg ostalih naštetih prednosti v celoti povezljiv in omogoča varno in zanesljivo integracijo v že obstoječi sistem za vodenje intervencij, namenjen pa je v prvi vrsti enotam v okviru sistema za zaščito in reševanje.
Njegova uporaba je zavarovana s sodobnimi mehanizmi zaščite (https povezava v kombinaciji z uporabo ssl certifikata) in potrjena s strani Uprave republike Slovenije za zaščito in reševanje in proizvajalca radijske opreme Zetron.

Sam sem tudi radioamater (sicer prvo gasilec), ampak tvoje nezaupanje v moderne rešitve je že naravnost smešno, naj te spomnim, ob žledu so tudi vsi ZARE repetitorji padli, ker jim je zmanjkalo goriva. Od tega bi lahko še na veliko razpravljal, ma je škoda. Ja ZARE-tova odvisnost od Motorole, sploh ko se prehaja na DMR je žalostna, vendar tega neboš spremenil, ker ob miljonskih pogodbah smo mi male ribe... je pa res da z motorolo do sedaj ni bilo po 16000 padcih še nobenih težav in dela kot včeraj. Vse ima svoje prednosti in svoje slabosti.

LP
gasilec667

Objave: 21
Registriran: 29. januar 2014, 17:04

Objava polo98 » 3. marec 2018, 18:40

@gasilec667, naj bom smešen še naprej. Ni panike in zaradi tega nisem prizadet.
Napisal si, da je ta sistem namenjen samo za zdravstvo. Če sedaj kličem 112 se oglasi najbližji ReCo in povem, da je nekje požar, prometna...se mi bo oglasil v NM.
Če bo tako kot piše pa bodo vsi klici na 112 preusmerjeni v LJ ali MB. Torej direktno kot sedaj ReCO NM ne morem dobiti. Je tako?
polo98

Objava kmhslo » 3. marec 2018, 19:48

ReCO ima čez številko 112 na katero prijavljaš dogodke in oni te potem prevežejo naprej. Zdaj je tako da če kličeš npr zaradi nesreče oni obvestijo gasilko enoto, policijo, nmp. če pa kličeš npr zaradi padca z višine te na 112 prevežejo na dispečerski center v NM. in tu bo sprememba... 112 bo prevezal na dispečarski center v LJ oz MB. Preusmerjeni bojo samo medicinski klici.
kmhslo

Objave: 277
Registriran: 3. junij 2008, 22:22

Objava polo98 » 3. marec 2018, 21:54

Časovni zamik bo! A vsaka sekunda je pomembna pa naj se smešim še naprej. Če bo pa kaj več pa ARON npr. http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?f=62&t=19621

L.p
polo98

Nazaj

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost