Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Nakup ročnih radijskih postaj

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Nakup ročnih radijskih postaj

Objava Gorilla » 15. januar 2021, 17:26

polo98 je napisal:
Zavajajoče pišeš @aznidaric.
RT3 je samo UHF postaja in ni za Zare. RT3S pa je. Analogno deluje odlično na VHF (Zare). Zakaj pa komuikacija ni šla na par 100m? Kaj ste pa počeli z testi pa ne vem. Imam jo doma (RT3S) in vem iz prve roke, da deluje solidno. Funkcij ni da ni, preveč za nekatere uporabnike Zare.

Pa daj že nehaj smetit po forumu in se delati pametnega tam ko to ni potrebno. Nima niti najmanjše veze kako stvari testiraš ti. Kot so omenili že zgoraj so postaje ključne za komunikacijo v nujnih situacijah, če zataji že na normalnih zadevah ne glede na test potem postaja ni primerna za uporabo v gasilstvu in s tem tudi ni važno kaj in kako tebi delujejo zadeve doma. Če nisi gasilec sploh nevem kaj se oglašaš ker zadev več kot očitno ne zastopiš. Tukaj se pogovarjamo o radijskih postajah, ki so primerne za uporabo v intervencijskih službah.
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Uporabnikova podoba
Gorilla

Objave: 164
Registriran: 21. april 2013, 10:58

Objava polo98 » 16. januar 2021, 3:36

Gorilla je napisal:
polo98 je napisal:
RT3 je samo UHF postaja in ni za Zare. RT3S pa je. Analogno deluje odlično na VHF (Zare). Zakaj pa komuikacija ni šla na par 100m? Kaj ste pa počeli z testi pa ne vem. Imam jo doma (RT3S) in vem iz prve roke, da deluje solidno. Funkcij ni da ni, preveč za nekatere uporabnike Zare.

Pa daj že nehaj smetit po forumu in se delati pametnega tam ko to ni potrebno. Nima niti najmanjše veze kako stvari testiraš ti. Kot so omenili že zgoraj so postaje ključne za komunikacijo v nujnih situacijah, če zataji že na normalnih zadevah ne glede na test potem postaja ni primerna za uporabo v gasilstvu in s tem tudi ni važno kaj in kako tebi delujejo zadeve doma. Če nisi gasilec sploh nevem kaj se oglašaš ker zadev več kot očitno ne zastopiš. Tukaj se pogovarjamo o radijskih postajah, ki so primerne za uporabo v intervencijskih službah.

Hvala za tole razlago. Pa plačujte znamke a jamrate za €€€. Če si gasilec si kupiš postajo in pozivnik po želji, ne pa čakat, kaj ti bo podarila zveza.
polo98

Objave: 612
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Re: Nakup ročnih radijskih postaj

Objava aznidaric » 16. januar 2021, 14:11

Mi imamo motorola GP360 (starejša zadeva ), motorola DM4600, hytera PD445 ter TAIT 2000

GP360 so sicer samo analogne. Preverjeno zelo trpežne, saj je ena enkrat končala v ognju, pa je še vedno v uporabi. Malo se je deformiralo ohišje. Tu kitajčki povečini pogorijo, dobesedno in v prenesenem pomenu :D .
DM4600 je mobilna, ki je prišla z novim avtom. Digitalna, ki deluje dobro tudi na analognem načinu. Sprejem dober.
Hyteri tudi delata solidno. Imata na voljo samo 16 kanalov na cono. To je lahko problem, ker ljudje pozabijo, kako se menja cone. Pomaga imeti neko lokalno cono, kjer so kanali za tisto območje.
Pri ročnih smo dokupili pogovorke, kar olajša komunikacijo. Pri hyterah imam občutek, da je zvok na pogovorki malo slabši kot na postaji sami. Imata sicer mali monochrom LED matrični zaslon. Ampak ni bilo nekih problemov z vidnostjo.
Z nobeno ni bilo nekih opaznih problemov. En tak segment so baterije. Prej smo imeli postaje prosto postavljenje, sedaj so na polnilcih na polnjenju skoraj ves čas. In seveda baterije tu malo zmatra da hitreje crknejo.
Potem je še tu MAxon 500SL. Je precej trpežna zadeva, vendar je ne uporabljamo več redno kakor tudi ne na intervencijah. Trpežna zato, ker je bila kar več kot uro v blatu ter povožena, pa še tudi deluje. Zato jo pa še vseeno vzdržujemo v delujočem stanju kljub starosti.
Kitajcev v garaži se izogibamo.
aznidaric

Objave: 96
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Objava gubina » 16. januar 2021, 14:16

polo98 je napisal:
Gorilla je napisal:
polo98 je napisal:

Hvala za tole razlago. Pa plačujte znamke a jamrate za €€€. Če si gasilec si kupiš postajo in pozivnik po želji, ne pa čakat, kaj ti bo podarila zveza.

Tole si pa zelo napačno napisal, vse zadeve pridobivamo preko gasilske zveze in uporabnik je določen znotraj društva, uporabniki so samo operativni člani.Radijske postaje so v domu in se je jih ne nosi domov, v osebni uporabi jih imajo poveljniki in namestniki poveljnika zveze in poveljniki ter namestniki poveljnikov sektorjev...če sem koga izpustil me dopolnite.
In z takimi forami ki jih ti tule omenjaš je potem štala na ZaRE in še kje.
Ravno tako je z pozivniki, uporabniki so samo operativni člani.
Vsakršno kupovanje po svoje je zame osebno neprimerno in ni v skladu s pravilnikom.Razen če je za osebno rabo, a tu potem prihaja do zlorab in motenj na sistemih zvez.
Pri nakupu pozivnika na svojo roko pa jaz niti pod razno nebi zadevo sprogramiral na ReCo, programiranje samo pozivnikov, ki so potrjeni s strani zveze in so zavedeni v registru uporabnikov.

In kot je kolega omenil...takole smetenje in zavajanje tule na forumu je zelo slabo, milo rečeno.

Administratorji pa tudi veselo pančkajo kot opažam že dolgo časa... :!:
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 754
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava polo98 » 17. januar 2021, 3:47

Smetenje, če komu pomagaš?
No, danes me je razveselil eden član tega foruma, ki mi je nekaj napisal na ZS. Vsaj nekdo :)
polo98

Objava Gorilla » 18. januar 2021, 0:24

polo98 je napisal:Smetenje, če komu pomagaš?
No, danes me je razveselil eden član tega foruma, ki mi je nekaj napisal na ZS. Vsaj nekdo :)

Ne pomagaš! V tem je stvar! Če bi pomagal se ne bi noben pritoževal! Deliš svoja mnenja ki ne bazirajo na izkušnjah iz gasilstva pač pa nekje drugače. Če bi bil v gasilstvu bi zastopil.

Kaj tukaj smatraš za pomoč?

polo98 je napisal: Pa plačujte znamke a jamrate za €€€.

1. "Znamke" niso za brezveze, ne uporablamo jih ker bi hoteli bit fancy v prostoru ki ima lahko 400°C in kjer rešujemo ljudi premoženje.... "znamke" zato ker so zanesljive. Ker ti vsaka stvar ki ti lahko olajša situacijo pride prav.

polo98 je napisal:Če si gasilec si kupiš postajo in pozivnik po želji, ne pa čakat, kaj ti bo podarila zveza.

2.
gubina je napisal: Tole si pa zelo napačno napisal, vse zadeve pridobivamo preko gasilske zveze in uporabnik je določen znotraj društva, uporabniki so samo operativni člani.Radijske postaje so v domu in se je jih ne nosi domov, v osebni uporabi jih imajo poveljniki in namestniki poveljnika zveze in poveljniki ter namestniki poveljnikov sektorjev...če sem koga izpustil me dopolnite.

2.5 Vlagamo svoj prosti čas. Veliko svojega prostega časa. Za to da uredimo dom, zato da poskrbimo za opremo. Ko je nujno se pripeljemo s svojimi vozili, tvegamo življenja. ZASTON!!! Sedaj pa naj še opremo kopujemo sami? Pa še vsak svoje gasilsko vozilo pa cev pa še kaj? A si na glavo padu!? Spet nisi gasilec in tega ne zastopiš!

3. Zgleda ti ne prebije in ti ne bo da delamo večinoma prostovoljno in zastonj, da ogrožamo sebe da pomagamo nekomu drugemu in to z veseljem. Še rajši to počnemo z ZANESLJIVO, PREVERJENO in UČINKOVITO opremo, ki ponavadi stane kakšen € več. Ne ker je fency ampak ker ponuja nekatere prednosti ki nam pri gasilskem delu pridejo zelo prav. Šeenkrat. Če bi bil gasilec bi zastopil. Sedaj pa prosim naredi forumu uslugo in se ne oglašaj več, tam kjer to ni potrebno. Če že administratorji/moderatorji foruma ne počistijo nesnage se zadrži in poskrbi ta jim to v prihodnje tudi ne bo treba.

Ali lahko sedaj en administrator/moderator vso to nesnago počisti? Prosim, hvala.
Lp, Luka

Uporabnikova podoba
Gorilla

Objava polo98 » 18. januar 2021, 1:29

Ne morem preko te laži, da delate zastonj. Izvoz na intervencije dobite plačano. Sploh pa, če se počutiš ogroženega ta stvar ni za tebe. Če se mi je predsednik enega PGD-ja zlagal sem se tudi sedaj jaz sedaj vam. Samo ni bil edini,ki je to potrdil.
polo98

Objava polo98 » 18. januar 2021, 1:43

Pa naj dodam še to. Upam, da se ne zgodi, a če pride do kakšnega potresa kot npr. Petrinja bodo pa naši radioamaterski kitajčki dobri. Mi smo zadnji proti temi profi postajami, ki vas lahko povezujemo. Toliko v razmislek.
polo98

Objava Gorilla » 18. januar 2021, 9:07

polo98 je napisal:Ne morem preko te laži, da delate zastonj. Izvoz na intervencije dobite plačano. Sploh pa, če se počutiš ogroženega ta stvar ni za tebe. Če se mi je predsednik enega PGD-ja zlagal sem se tudi sedaj jaz sedaj vam. Samo ni bil edini,ki je to potrdil.

Seveda smo plačani kot društvo, ves ta denar pa gre za nakup nove opreme, kot posamezniki, osebe, delovna sila pa ne dobimo niti centa. Napiši na zs telefon pa se dobiva v živo in predebatirava zadeve.

polo98 je napisal: Pa naj dodam še to. Upam, da se ne zgodi, a če pride do kakšnega potresa kot npr. Petrinja bodo pa naši radioamaterski kitajčki dobri. Mi smo zadnji proti temi profi postajami, ki vas lahko povezujemo. Toliko v razmislek.

Tukaj se deloma strinjam da bi lahko bile uporabne, ampak kupovati 2x je dvojni strošek in pred vsako intervencijo gledat kakšna je intervencija za to da vzameš pravo postajo je spet neučinkovito, kupiš 1x, kupiš konkretno in n gledaš na to kam in kako moraš izvozit. Spet... ne zastopiš ker nisi gasilec.
Lp, Luka

Uporabnikova podoba
Gorilla

Objava polo98 » 18. januar 2021, 14:14

Luka, se vidimo, ko se občinske meje odprejo.
polo98

Objava gubina » 18. januar 2021, 16:45

Daj polo nehi nabijat..zdej pa že resno pretiravaš :!:
In kaj zdej spet vrivaš radioamaterstvo gasilcem, kaj ima ARON z gasilerijo; ne rečem da se kaj pomaga z znanjem radioamaterjev pri težjih pogojih vzpostavitev zvez, nenazadnje nas je kup radioamaterjev tudi pri gasilcih, da bi pa ti s svojim kitajčkom pomagal rit reševati če se po domače izrazim nam gasilcem, no ja, se pa znamo kr fejst znajti tudi v težkih situacijah brez tvojga kitajčka.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava polo98 » 19. januar 2021, 2:00

gibina, ti si car =D> Če sem pa že tako z znanjem na nuli, zakaj mi eni pošiljate ZS-je kako in kaj v zvezi z telekomunikacijami.
Zato, ker vas ima polovica kitajčkov pa si tu javno ne upate.
polo98

Objava polo98 » 19. januar 2021, 4:28

Evo vam še to slavno Motorolo, za tiste, ki ste pristaši Motorole. V googla vpišite vhf motorola made in china
polo98

Objava gubina » 19. januar 2021, 9:18

no ja če tko praviš pa imej veselje....glede na uro kdaj pišeš na forumu si pa tudi lahko mislimo kaj in kako.
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objava vselic » 19. januar 2021, 15:19

Se vnaprej opravičujem da tole pišem, ampak Polo je pametnjakovič prve klase. Njega je čas že zdavnaj povozil in svoje frustracije preliva po raznih forumih in v bistvu cele dni bdi na forumih in čaka, kdaj bo vrgel kdo kakšno kost, da jo bo poglodal. Glede na njegove ure odpisovanja, me spominja na določene radioamaterje, ki cele dni bdijo za postajami in računalniki, brez življenja. Bolijo ga dejstva, da stari dobri analog odhaja in da ga zamenjuje dmr in druge digitalne oblike, ki mu že in mu še bodo preprečevale poslušanje in kasneje pametovanje po gostilnah in forumih. Boli ga tetra sistem, bolel ga bo kmalu dmr s strani dsz, ki bo mamljiv in komaj čakam, da ga povozite še gasilci v zare dmr sistemu, seveda vse kriptirano - da bodo takšni pijani dolenjčki lahko še samo sanjali o zlatih časih analoga in bodo po kolenih prosili, da jim kdo sprogramira dmr postaje.

Človek, ki ne spoštuje gasilcev in jim pravi, da služijo z intervencijami, pa mislim da nima kaj iskati na gasilskem forumu, niti njegovo obnašanje ni po HAM spiritu, tako da tudi kot radioamater ni vreden klicnega znaka. Ne vem kje je admin, ker smo že večkrat opozarjali, da človek brez vsakega komentarja in dokaza nabija svoj prav, ki to ni in hkrati žali.

verjamem, da bo v roku 10 let tudi v gasileriji pričel delovati zare dmr... trenutno je v razvoju za zdravstvo in ko se bo dobro prijel in se bodo pokazale prednosti, bo zelo verjetno tudi vključeno gasilstvo, morda v štartu poklicne enote in kasneje pgd-ji. DSZ Maribor je npr. vključen v eno izmed aplikacij (ne bom več pisal kako in kaj, ravno zaradi takih pacientov), zato lahko statuse in komunikacij z dispečerjem vršijo v dveh sinhroniziranih sistemih: dmr in preko mobil omrežja na pametnem telefonu... v slovenskem dmr prostoru za javne službe prednjači motorola in njen sistem motorbo dmr tier3, povezan v CAP+ in RAS SISTEM, tako da je lahko jasno, kam se bodo zapeljale zadeve in prav je tako.
vselic

Objave: 71
Registriran: 24. januar 2020, 12:31

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov