Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Enofrekvenčni repetitorski način

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Enofrekvenčni repetitorski način

Objava jankopirnat » 8. november 2019, 10:53

Angleško: 'Single frequency repeater' z okrajšavo: 'SFR' pomeni, da radijska postaja (ali pa tudi repetitor) lahko na enem slotu digitalnega simpleksnega kanala (npr. digitalni simplex 1 - 16) sprejema radijski signal in ga oddaja na drugem slotu naprej. Proizvajalci to funkcijo prodajajo kot dodatno licenco za DMR digitalne radijske postaje in repetitorje.

S tem se lahko začasno podaljša doseg ročnih ali mobilnih radijskih postaj tudi tam, kjer je običajno siva lisa. Primerno je tudi za intervencije v odročnih dolinah, zgradbah in podzemnih garažnih hišah, kjer vodja intervencije lahko izgubi radijsko zvezo z napadalcem. Za uporabnike to pomeni, da imajo zdaj več svobode gibanja in bistveno večjo varnost.
Priloge
Hytera_sfr.jpg
Hyterina rešitve za ročno postajo
jankopirnat

Objave: 26
Registriran: 25. julij 2009, 19:35

Odg: Enofrekvenčni repetitorski način

Objava polo98 » 9. november 2019, 12:47

Zakaj neki licenca, če to deluje brez?
In tudi Retevis postaje imajo to. Pa še poceni so.
Za mobilne postaje je to ok, na ročnih ti bo pa hitro spraznilo baterijo, če se gredo repetitorja, tako kot je v priponki.
polo98

Objave: 505
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava gubina » 9. november 2019, 16:41

polo98 je napisal:Zakaj neki licenca, če to deluje brez?
In tudi Retevis postaje imajo to. Pa še poceni so.
Za mobilne postaje je to ok, na ročnih ti bo pa hitro spraznilo baterijo, če se gredo repetitorja, tako kot je v priponki.

=D> =D>
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 698
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Objava Gasilec75 » 12. november 2019, 8:11

To se tudi jaz sprašujem , zakaj dodatna licenca? Spet bi nekdo raz dodatno zaslužil na račun gasilcev za prodajo "megle".
A tak "repetitorski" prenos na dveh slotih omogoča tudi digitalna radijska postaja Motorola? Kako se to nastavi?
Torej, če prav razumem, postaja na enem digitalnem kanalu sprejema, na drugem kanalu pa oddaja?

polo98: A uporabljaš Retevis postajo? Kako se obnese? Imaš sprogramirano na radioamaterske frekvence in na ZA-RE?
Gasilec75

Objave: 47
Registriran: 25. november 2014, 7:33

Objava polo98 » 13. november 2019, 0:02

Katera motorola?
Imam omenjeno postajo Retevis. Hmmm kako opisat... Postaja ima ogromno vsega. Še se bo potrebno učit, ko bo čas. Imam sprogramirane analogno in digiralno (DMR) radioamaterske repetitorje in pa nekaj Zare. Sprejem na DMR je ta tako kot že veste. Ko signal je je, ko ga ni ga ni (kar se tiče repetitorjev). Enako velja za simpleks v digitalnem, analogno pa že veste kako je.
Vglavnem, se še lovimo.

L.p
polo98

Objava Gasilec75 » 13. november 2019, 8:45

Hvala za informacije.
Mislil sem radijsko postajo Motorolo DP4800, če omogoča SFR oz. "repetitorski" način dela? Postaja ima sprogramirane simplex DMR kanale. Kako se to vklopi, da postaja deluje v "
repetitorskem" načinu?
A si Retevis postajo sam sprogrmiral?
Gasilec75

Objave: 47
Registriran: 25. november 2014, 7:33

Objava polo98 » 13. november 2019, 15:10

Na netu nisem našel, da bi ta postaja imela te možnosti. Cross band repeater bi pa znala imet, neki članki o tem so. Tudi še moja analogna ima to funkcijo.
Ampak če je ta funkcija vklopljena ti ta postaja služi samo kot RPT (nimaš možnosti oddajanja).
Moja DMR postaja je bila sprogramirana preko Team Viewer-ja, sprogramiral mi je pa eden radioamater.
Nekaj mi je ostalo v glavi :D
polo98

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost