Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Nakup ročnih radijskih postaj

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Nakup ročnih radijskih postaj

Objava s57nni » 5. januar 2009, 17:29

Motorolo GP 360!
s57nni

Objava s57nni » 5. januar 2009, 21:12

Cena kmpl (polnilec,postaja, antena, zaponka za pas, baterija 2000mAh in programiranje) 420 evrov.
Primerjava pa je bila z Motorolo GP 360.
s57nni

Objava bac87 » 1. april 2009, 12:49

Ima kdo kak spisek katere potaje na trgu podpirajo delovanje v digitalnem sistemu oz. jih jem ožna na ta sistem preprogramirat?

Ali mogoče zadostuje samo to, da podpirajo TDMA modulacijo?
bac87

Objava Dejan B » 7. marec 2018, 12:27

Pozdravljeni,

Zanima me katere postaje se trenutno uporabljajo oziroma nove nabavljajo v vozila, znamka, model, ter seveda cena, ki so kompatibilne z sistemom Zare ! Kaj priporočate !
Na pomoč,
Dejan B!
Na Pomoč!
http://www.pgd-zetale.si
Uporabnikova podoba
Dejan B

Objave: 128
Registriran: 30. avgust 2006, 10:14
GE: Žetale

Re: Nakup ročnih radijskih postaj

Objava aznidaric » 7. marec 2018, 20:35

V avtu imamo dve leti staro motorola DM4600 v prav toliko starem vozilu.
Mogoče se je dobro malo uradno pozanimati, saj se počasi bliža digitalizacija. Trend je v smeri motorole upam pa da bodo tudi druge znamke delovale.
aznidaric

Objave: 82
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Objava marjan82 » 8. marec 2018, 11:45

Lahko tudi nabavite in tudi priporočal bi Hytera MD785 je analogna digitalna in deluje enkratno.
Uporabnikova podoba
marjan82

Objave: 33
Registriran: 28. oktober 2005, 20:29
GE: Petanjci

Objava garač » 9. marec 2018, 10:29

Glede na to da smo v preteklih letih dobili dve postaji DP 4800, ter koliko mi je poznano bomo tudi v bodoče v roku 4 let dobivali ravno te postaje.
Vse ostale postaje kot so hytera ravno ne delujejo najbolje v kombinaciji motorole v načinu DMR
Sami imamo trenutno 5 postaj ter smo si preko podjetja kompas sprogramirali svoj digitalni kanal, kar nam omogoča da lahko opravljamo interne klice ali klic skupine. Dobili smo kar nekaj prednosti :
-pogovori so brez šuma ter klic steče skoraj tako kot po telefonu
-oseba oz. skupina se v celoti odzove na klic saj mu sama postaja zvoni dokler se ne odzove na klic
-napadalna skupina lahko z tipko SOS sproži nemudoma klic vsem postajam
- ker imamo svoj kanal teče preko postaj več informacij
Moje mnenje DP 4800 ali DP4600
garač

Objave: 21
Registriran: 4. januar 2015, 13:51
GE: Slov.Bistrica

Objava marjan82 » 9. marec 2018, 10:37

Tu bi samo popravil na ta stavek (Vse ostale postaje kot so hytera ravno ne delujejo najbolje v kombinaciji motorole v načinu DMR) postaja Hytera in tude druge DMR postaje so kompatibilna z motorolo in deluje v DMR načinu dela (zadeva je preizkušena), problem je samo tekstovna sporočila (SMS) kar pa je tudi noben problem, so neke nastavitve za popravit v programu in zadeva tudi deluje, v gasilstvu pa tako ne bomo pisali SMS med intervencijo...
Uporabnikova podoba
marjan82

Objave: 33
Registriran: 28. oktober 2005, 20:29
GE: Petanjci

Objava polo98 » 9. marec 2018, 14:58

Spet ste pametni okoli digitalizacije. Kdo vam bo pa dodatne repetitorje postavil, da se boste slišal? To ni analogno! Sploh pa tema je o ročnih postajah, kar je še toliko slabše, če se govori o digitalizaciji. Že itak sam analogni sistem ni izkoriščen. Selektivnih klicov sploh ne uporabljate :shock:
polo98

Objave: 412
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Objava Jacksy » 12. marec 2018, 11:24

Dejan B je napisal:Pozdravljeni,

Zanima me katere postaje se trenutno uporabljajo oziroma nove nabavljajo v vozila, znamka, model, ter seveda cena, ki so kompatibilne z sistemom Zare ! Kaj priporočate !
Na pomoč,

Jaz bi vsekakor priporočal postaje znamke Motorola. Za mobilno DM2600 za ročno DP2600. Smo jih v lanskem letu nabavili ob nabavi nove AC. Postaje preprosto delujeta, zna jo uporabljati vsak, sicer pa se jo zlahka naučiš tistih nekaj menijev. Če se naučimo uporabljati 1001 aplikacijo za pametne mobilnike se bomo pa še dva gumba naučili sukat.
Načeloma postaji omogočata tudi digitalno delo vendar mislim, da bo slovenska gasilerija in sistem zare še precej časa ostal na analognem načinu dela. Še pri analognem namreč so sive lise kjer je signal med postajami potuje "tako-tako" (primer komunikacija operativec na terenu v neki grapi -> dežurni v centrali gasilskega doma). Bolje je sprejeti nekoliko bolj šumast signal (z neko oceno 3/5) in mogoče informacijo 2x ponoviti, da jo operater na drugi strani sprejme, kot pa biti izven dosega repetitorja za digitalno delo. Digitalna dela nimajo takšnih ocen slišnosti kot so pri alanognem načinu. Pri analognem zlahka oceniš z ocenami 1-5 (1=nerazumljivo, 3=delna razumljivost, 5=odlično) pri digitalnih vmestnih stopen ni, če si v dometu repetirorja si 5, če si izven si 0! Ne vidim tudi nekega smisla o SMS sporočilih med intervencijo. Kot notranji napadalec niti nimam s temi rokavicami možnosti pisat na to drobno tipkovnico. Pa še to, ko bom v objektu je velika možnost, da moj signal ne bo prišel do najbližjega repetitorja za digimode, saj bo signal zaradi takšnih ali drugačnih fizikalnih preprek mogoče dosegljiv samo nekaj metrov okoli hiše. Tam pa verjetno bo še kdo slišal moj signal.

Skratka: katere postaje? Še enkrat: Motorola DM2600 in ročne DP2600.
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 319
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Objava rudibr » 20. marec 2018, 2:46

Zakaj pa so Motorole ah in sploh? Par mandeljcev se je v preteklosti na upravi "odločilo", da so to najboljše, ker jim ob tem cveti še privat posel. Tako je bilo, ne vem pa kako je zdaj. To je tako kot razlika med Audijem in Golfom. Motorola je pač ime. Mi jih tudi imamo v društvu.

Smo pa letos kupili Baofeng UV-5R, tudi mnogi člani gasilci, ki jih imajo kar pri sebi doma. Za drobiž. Verjetno za manj denarja kot je ena rezervna baterija za Motorolo. In kot radioamater lahko zagotovim, da so povsem primerne. Saj ni treba razmetavat denarja.
Uporabnikova podoba
rudibr

Objave: 40
Registriran: 23. marec 2009, 14:36
GE: PGD Primskovo

Objava Jacksy » 22. marec 2018, 10:33

rudibr je napisal:Zakaj pa so Motorole ah in sploh? Par mandeljcev se je v preteklosti na upravi "odločilo", da so to najboljše, ker jim ob tem cveti še privat posel. Tako je bilo, ne vem pa kako je zdaj. To je tako kot razlika med Audijem in Golfom. Motorola je pač ime. Mi jih tudi imamo v društvu.

Smo pa letos kupili Baofeng UV-5R, tudi mnogi člani gasilci, ki jih imajo kar pri sebi doma. Za drobiž. Verjetno za manj denarja kot je ena rezervna baterija za Motorolo. In kot radioamater lahko zagotovim, da so povsem primerne. Saj ni treba razmetavat denarja.

Jaz govorim iz izkušenj s postajami Motorola ki nam že več let služijo v društvu in to več kot odlično. Tudi sam imam svojo ročno postajo Wouxun UVD1P mislim da že kakšnih 9 let in im še vedno dela. Vsake toliko je le potrebno kakšno žičko prilotati nazaj na zaslon, ali pa na osnovno ploščo.... Zato recimo enemu gasilcu na notranjem napadu ali pa na trojaku, ali pa strojniku v verigi vsekakor takšne postaje nebi priporočal saj sem videl več takšnih postaj razstavljenih, in žičke (tanke kot nit) mi resnično ne delujejo primerne za življensko pomembne naloge. Tukaj bi lahko uporabil rek da nekomu "življenje visi na nitki" ;)

Obstaja še več postaj ki so (verjetno) kakovostno idelane (Hytera, Yaesu, Icom, Kenwood,...) vendar z njimi nimam izkušenj. Za Motorole pa to trdim z gotovostjo. Pa tudi z servisom (preprogramiranje in podobno) smo bili zadovoljni. Hitro in kakovostno.
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 319
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Objava FaBBinho_4 » 22. marec 2018, 12:24

V društvu imamo Motorole, ki jih uporabljajo predvsem vodje intervencij in tudi ostali. V zadnjem obdobju prakticiramo tudi Baofeng postaje, ki jih uporabljamo za medsebojno komunikacijo na internih delovnih kanalih. Glavnina operative ima v zadolženi zaščitni obleki svoj UKW, ki ga na intervenciji tudi uporablja. Naslednje vprašanje bo zagotovo, če obremenjujemo signal? Ga ne, postaje se uporabljajo za sporočanje bistvenih, ključnih stvari, ki je dobro da jih vedo vsi udeleženci intervencije. Prav tako komunikacija z notranjimi napadalci in ekipo zunaj. Skratka zaenkrat smo zadovoljni.

Pa še ena izmed mojih izkušenj... Motorola DP4800 mi je padla iz žepa z višine 20m direktno na betonska tla... brez poškodb in posledic, tako da kvaliteta sigurno je ;)
Lep pozdrav
Matej

http://pgdoplotnica.si/
Uporabnikova podoba
FaBBinho_4

Objave: 35
Registriran: 6. januar 2013, 21:10
GE: Oplotnica

Objava Mare-Bozo » 4. april 2018, 14:58

polo98 je napisal:Spet ste pametni okoli digitalizacije. Kdo vam bo pa dodatne repetitorje postavil, da se boste slišal? To ni analogno! Sploh pa tema je o ročnih postajah, kar je še toliko slabše, če se govori o digitalizaciji. Že itak sam analogni sistem ni izkoriščen. Selektivnih klicov sploh ne uporabljate :shock:

Vem da bo vprašanje malo offtopic ampak:
Kako pa na ZA-RE narediš selektiven klic?
Mare-Bozo

Objave: 2
Registriran: 19. februar 2018, 15:13

Objava polo98 » 4. april 2018, 16:58

Na najbližji ReCO se pozanimaj kako to gre, če ti moj odgovor ne bo zadostoval. To prožijo oni, enako kot na policiji opreater. Je pa spet odvisno, če postaja to podpira. Kakšen Baofeng, Wouxun,... sigurno ne. Motorole pa imajo to. Večina.

L.p
polo98

Objave: 412
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

NazajNaprej

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov