Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Aplikacija SPIN

Uporaba informatike v gasilstvu

Moderator: Vrsho

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Re: Aplikacija SPIN

Objava Peter » 29. marec 2010, 15:38

Testna verzija že deluje tudi z drugimi brskalniki.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Odg: Aplikacija SPIN

Objava tomaz » 13. julij 2010, 10:20

Hm ja nova verzija SPIN-a
Kolikor sem že z njo delal, se mi zdi precej bolj nepregledna....
Če greš na nezaključene intervencije, se ti odprejo vse, tudi od ostalih vodij, potem pa išči....
Sedaj je skoraj glavni podatek Točnost kraja dogodka... Pa kaj me briga, 100 m gor al pa dol, dejte no nehat, to naj naredi (tako kot je to naredil že do sedaj) operativec v Reco... Vremenski pogoji: v 98 % intervencij ta podatek ne vpliva na izvedbo intervencije, sedaj je pa to tako važen podatek, da brez njega intervencije ni možno zaključiti.... Opis dogodka: sedaj skoraj nepomemben podatek, ker ti prenese, kar je napisal v prvo poročilo Operativec centra...
Pregled intervencij: Ne moreš, no al pa ne znamo (razložil nam pa nihče ni) poiskati le intervencije, katerih si bil vodja...

Ne vem no, ali naj nam vsaj razložijo, kakšne so novosti in kako z njim delat, al pa je to spet en korak nazaj...
Uporabnikova podoba
tomaz

Objave: 293
Registriran: 2. marec 2003, 22:24

Objava Don Micky » 19. julij 2010, 11:34

Pozdravljeni;

tudi sam se strinjam s tem, da je novejša verzija aplikacije SPIN precej nepregledna in kar sam najbolj pogrešam so navodila za PRAVILNO delo z aplikacijo. Sedaj izpolnjujemo poročila, vsaj občutek imam tak, da kar na malo približno. Dobro bi bilo, če bi bilo moč priti do kakšnih navodil, kateri podatki so bistveni in pomembni in kateri ne.

LP!
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objave: 452
Registriran: 10. december 2003, 9:24

Objava pilot » 19. julij 2010, 15:55

Ali vam izpiše poročila če daste zaključena-vodja, ali izpiše samo pod zaključene?
Kdor živi od meča bo z mečem pokončan.
Uporabnikova podoba
pilot

Registriran: 8. februar 2006, 17:31

Objava linkotite » 23. julij 2010, 9:36

zakaj ni v SPIN-u označen točen krej nesreče, požara ampak je označena kr ena lokacija v okolici mesta intervencije.
Uporabnikova podoba
linkotite

Objave: 114
Registriran: 29. marec 2010, 21:28

Objava sixkiller » 23. julij 2010, 14:22

pilot je napisal:Ali vam izpiše poročila če daste zaključena-vodja, ali izpiše samo pod zaključene?

Misliš to v Vulkanu? Meni ga je izpisalo pod intervencija/pregled in pod statusom: poročilo o nesreči SPIN zaključeno.

Kakšen je pravilen postopek za urejanje poročila spin v Vulkanu?
Sam da vode ne zmanka!
sixkiller

Objave: 185
Registriran: 14. januar 2007, 23:43

Objava pilot » 23. julij 2010, 14:42

sixkiller je napisal:
pilot je napisal:Ali vam izpiše poročila če daste zaključena-vodja, ali izpiše samo pod zaključene?

Misliš to v Vulkanu? Meni ga je izpisalo pod intervencija/pregled in pod statusom: poročilo o nesreči SPIN zaključeno.

Kakšen je pravilen postopek za urejanje poročila spin v Vulkanu?

Mislim na SPIN-u. Namreč intervencije katere sem vodil bi pričakoval pod kategorijo zaključena-vodja, so pa samo pod zaključne in še to vse od našega društva skupaj.
Kdor živi od meča bo z mečem pokončan.
Uporabnikova podoba
pilot

Registriran: 8. februar 2006, 17:31

Objava gapi » 27. julij 2010, 9:52

No ker nekako paše v to temo, sprašujem tukaj.

No poleg novega SPIN-a je začal delovati tudi nov trenutni grafični pregledovalnik nesreč v RS(ja to je tisti, ki je dostopen javno).

Na hito samo to, tudi ta se meni zdi nepregleden.

Me pa zanima nekaj drugega, če me spomin ne vara, so nekje proti koncu lanskega leta na tem pregledovalniku bili javno dostopni tudi ostali podatki o nesrečah. Podate je bilo mogoče "obdelovati" z kar nekaj filtri.

No tega v sedaj novi verziji NI več, ali kdo ve zakaj, ali bo dodano kasneje??

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1841
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava Zbiljc » 1. avgust 2010, 22:51

Ali samo jaz opažam, da so nekatere intervencije dalj časa vpisane, kot pa 24 ur? Zadnjič sem slučajno opazil tisti dogodek, ko je vlak povozil krave, v SPINU je bil vpisan kar nekaj dni. Z rumeno barvo naj bi kazalo dogodke v teku, datum je pa za dva dni nazaj? Navsezadnje opažam, da niti niso vpisane vse intervencije.
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 631
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava johenson » 2. avgust 2010, 10:47

Tudi obalo po spinu sodeč še vedno zaliva meteorna voda. (podatek od 29.07.2010 13:14) #-o
Uporabnikova podoba
johenson

Objave: 65
Registriran: 23. november 2008, 12:53

Objava majkel » 10. avgust 2010, 13:59

tala nova aplikacija SPIN-a je katastrofa od katastrofe.nikjer ni navodil,na zemljevidu ne prikaže druga kot kvadratek. in kako naj potem izpolnim poročilo???
Čas bo prinesel svoje.Ali na boljše ali na slabše pa bomo videli!
Uporabnikova podoba
majkel

Objave: 396
Registriran: 31. januar 2005, 22:33

Objava mali_tona » 3. oktober 2010, 19:55

DRUGE NESREČE
02.10.2010 16:20
Pogrešane osebe, živali in stvari - pogrešane osebe
Ob 16.20 so v Srednji Bistrici v občini Črenšovci, gasilci PGD Dolnja Bistrica in Melinci, s čolnom po reki Mura iskali osebo, ki so jo pozneje živo našli na obali reke.

kaj po novem se imena rek več ne sklanjajo ??
Vijolčno sveti se nebo !
Uporabnikova podoba
mali_tona

Objave: 387
Registriran: 16. januar 2010, 12:54
GE: Malečnik

Objava Jacksy » 3. oktober 2010, 23:24

mali_tona je napisal:
DRUGE NESREČE
02.10.2010 16:20
Pogrešane osebe, živali in stvari - pogrešane osebe
Ob 16.20 so v Srednji Bistrici v občini Črenšovci, gasilci PGD Dolnja Bistrica in Melinci, s čolnom po reki Mura iskali osebo, ki so jo pozneje živo našli na obali reke.

kaj po novem se imena rek več ne sklanjajo ??

Mislim da zaradi ene slovnične napake ni potrebno nobenega obsojati. Če pogosto spremljaš SPIN lahko vidiš da se pojavljajo in se bodo vse mogoče napake. Izzumljajo nove gasilske enote, poklicne preimenujejo v prostovoljne .. pa kaj.. če mene vprašate je to iskanje dlake v jajcu.
Se zgodi!
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 323
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Objava magirus » 22. oktober 2010, 13:01

Novi Spin je res totalno nepregleden.. podatki o vremenu so res nepomembni pri tehničnem odpiranju vrat in ostalih tehničnih intervencijah. Tudi jaz nisem nikjer zasledil, da bi lahko pogledal število vsehi intervencij enote v letu. Mislim, da bo treba progam preuredit.
magirus

Objave: 20
Registriran: 10. maj 2009, 18:05

Objava MICKA » 22. oktober 2010, 17:51

Po zagotovilih osebe ki je odgovorna za SPIN naj bi vse delalo tako kot bi moralo do konca leta 2010.
Po enotah se bo SPIN lahko uporabljal tudi za statistiko, kar do sedaj ni bilo možno.

LP
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabnikova podoba
MICKA

Objave: 1939
Registriran: 31. december 2002, 16:25

NazajNaprej

Nazaj na Informatika

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov