Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Nova verzija foruma

Vse o spletišču Gasilci.org ter pomoč pri uporabi foruma, predlagajte nove forume, povejte vaše mnenje, ...

Moderator: Peter

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Nova verzija foruma

Objava Peter » 1. januar 2008, 18:10

Po dolgih letih smo končno dočakali novo verzijo foruma phpBB, ki se sedaj ponaša s številko 3.0.0. V zadovoljstvo (upam) uporabnikov, sem si vzel čas za prevod, popoldne pa je naš mlinček pridno mlel podatke in pretvoril naš forum v novejšo verzijo. Na forumu je sedaj kar nekaj novosti, vendar zadovoljstvo ob njihovem odkrivanju prepuščam vam.

Zelo bom vesel, če boste sporočili morebitne napake v prevodu ali katerekoli druge težave, ki vas bodo pestile.

Forum je najbolje viden s Firefoxom
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Re: Nova verzija foruma

Objava bil sem Godec A. » 1. januar 2008, 18:43

Pozdravljeni.

Jaz pa imam problem s prijavo v forum.

Gesla ni bilo mogoče prenesti v ta nov forum email naslov, ki je bil vpisan v profilu, pa ni več veljaven. Ali je možno, da dobim svoj stari račun nazaj?
Uporabniško ime je Godec A., moj pravi email pa je andrej019@siol.com

Za novo obliko pa itak pohvale.

LP
bil sem Godec A.

Objava Peter » 1. januar 2008, 18:52

Zamenjal sem ti naslov e-pošte.

Kar se tiče oblike, je bolj ali manj privzeta oblika nove verzije foruma.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objava Ndrej » 1. januar 2008, 19:19

Čestitke, da ste tako hitro prešli na phpBB3.

Peter, super da si kar sam prevedel celotno zadevo. Na spletni strani http://t-2.stamcar.com/viewtopic.php?f=6&t=2147&st=0&sk=t&sd=a je tudi delni prevod namenjen javnosti. Pomoje bi bili vsi zadovoljni, če bi jim ti odstopil svojega :)

Mimogrede, samo nahitro sem pogledal prevod. Jaz bi namesto "VO" obdržal "FAQ". Gre nekako bolj v uho :D

LP, Andrej
Uporabnikova podoba
Ndrej

Objave: 413
Registriran: 26. september 2004, 10:38
GE: PGD Prečna

Objava gobi » 1. januar 2008, 19:47

Sprva sm se zbal, da sem forum kiksnil :-"

Lepo zgleda upam, da se ga bom navadil :oops:

Peter to si lepo napsal :arrow:
Spletišče je zaradi vzdrževanja trenutno zaprto. Prosimo poskusite kasneje.

P.S. Polepšajte si prvi dan novega leta in pojdite v naravo.
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava Rok Ušen » 1. januar 2008, 19:58

Forum je OK. Zanima me samo, ali je možno prestaviti lastnika objave nazaj na levo stran. Zdaj, ko smo na desni, me osebno malo moti.

Seveda, če se drugi strinjate ...
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava matej » 1. januar 2008, 21:05

Kam me je pa vrglo sem pomislil ko se je stran odprla. Čestitke in zahvala obenem za novo in boljšo podobo foruma. Edino kar je se bo treba privaditi.

LP in Srečno
matej

Objave: 132
Registriran: 18. oktober 2002, 15:46

Objava Vrsho » 1. januar 2008, 21:09

Ja tole je bilo res presenečenje... Vse pohvale Petru za te novitete ter seveda prevod.

Se pa strinjam z blondijem, da bi ostal avtor objave na levi strani. Če je to seveda možno?

Kaj pa barvna shema? Bo ostala modra ali bo možno izbrati podobno kot je bilo prej? Sam sem se popolnoma navadil na tisti bordo rdečo, saj je bila nekaj posebnega med vsemi forumi, ta modra pa se mi zdi tako univerzalna. :oops:

Aja pa še nekaj - a je možno kje nastaviti koliko objav se prikaže na eni strani, če ima tema recimo 100 odgovorov?
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava Tomkat » 1. januar 2008, 21:46

Tudi jaz sem malo pobledel ali pa morda pordel ko sem kliknil inkono FORUM na portalu. :oops:

Pa moram reči da kar v redu izgleda. Bravo, Peter.

Sedaj bo treba samo še "odkriti" novosti in se navaditi na obliko in način gibanja po forumu pa smo zmagali. :wink:
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1875
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava Peter » 1. januar 2008, 21:47

Tudi sam sem bil malo v dvomih, ker so nove predloge postavile uporabniške podatke na desno. Po drugi strani je pa res, da je pomembna vsebina, ne pa kdo je kaj napisal. Leva stran je namreč precej bolj ogledana, kot desna, kar si lahko pogledate tukaj. Pustimo nekaj časa, pa bomo videli, če se boste navadili.

Kar se tiče drugih izgledov oz. barvnih shem, bomo videli čez čas. Tako kot je že Vrsho ugotovil, je stil tisto, kar naredi forum prepoznaven, zato zagovarjam samo enega, kar je tudi lažje vzdrževati. Mogoče se bomo odločili za kakšno anketo ali pa vas povabili k sodelovanju pri oblikovanju novega stila, do takrat pa si lahko primere ogledate tukaj. Modra je res povsod, ker je enostavno najboljša.

Število prikazanih objav se tudi v verziji 3 določi za celoten forum. Za branje je dovolj 20 objav, kot je nastavljeno sedaj. Za tiskanje imamo pa tajnice. :lol:
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objava Mostiščar » 1. januar 2008, 22:56

Dobrodošla sprememba, se jo že navajam...

Imam pa predlog/pripombo (če jo je seveda možno uredit) in sicer, da je bolj poudarjena navigacija po forumu.
Primer: Ko preberem neko temo do konca, bi rad potem kar najhitreje skočil ali nazaj v kazalo, ali pa v določeno temo. Sedaj grem lahko le na kazalo (slabo videno - majhno) ali pa skrolam u rikverc...
LP, Robert
Uporabnikova podoba
Mostiščar

Objave: 57
Registriran: 27. maj 2007, 13:31

Objava Vrsho » 1. januar 2008, 23:12

Jaz sem se res že kar navadil na to, da so uporabniški podatki na desni, pol ure na forumu pa se človek res navadi. Sicer bodo pa še ostali povedali svoja mnenja. :D

Kar se barve tiče bi pa res predlagal nekaj drugega kot modro. Malo sem pregledal link, ki ga je dal Peter in mi je simpatičen stil z imenom red_border. Zdi se mi, da je kar podoben prejšnji zasnovi foruma (vsaj kar se barve tiče). Oblikovno res ni nič posebnega kar mi je všeč, ker prisegam na minimalizem pri oblikovanju spletnih strani (predvsem forumov). :)

No na teh 20 objav na eni strani se bom pa tudi navadil, mal sem razvajen iz nekaterih forumov, kjer lahko izbereš prikaz vseh objav na eni strani. :oops:
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava M-Coki » 1. januar 2008, 23:26

Sprva pohvale administratorju oz. upravniku, ki je poskrbel za ''svežino foruma gasilci.org'' - vemo, da s tem ni malo dela... Le privaditi se bo potrebno na nov izgled!

Sem pa tudi jaz za to, da bi se forumu povrnila značilna bordo rdeča barva. Tale modra ravno nima posredne povezave z gasilci, ognjem,... Tako se barva na vrhu, kjer so oglaševalci, ne ujema z zdajšnjo spodnjo in z estetskega vidika, bi bila bordo r. primernejša!
FIREFIGHTERS we are reversing new side!
Slika
Slika Slika
Uporabnikova podoba
M-Coki

Objave: 987
Registriran: 4. januar 2007, 20:02

Objava Gasilko_112 » 1. januar 2008, 23:29

Odlične spremembe, sam malce me moti tale modra. Sem bolj za povratek rdeče barve.
Zadnjič uredil Gasilko_112 - 1. januar 2008, 23:32. Skupaj urejeno 1 krat.
Lp. T
Uporabnikova podoba
Gasilko_112

Objave: 70
Registriran: 7. februar 2007, 22:08

Objava mito » 1. januar 2008, 23:31

Tudi jaz sem malo :shock: , ko sem odprl forum, čeprav sem pričakoval nekaj novega, saj je bil popoldan dostop onemogočen. Pridružujem se čestitkam ob novi podobi. Spremenbe pa........saj se bomo že navadili!
Piši, vendar ne piši neumnosti, v nasprotnrm primeru povej, da je to tvoje mnenje.
MITO.
Uporabnikova podoba
mito

Objave: 270
Registriran: 12. januar 2006, 11:38

Naprej

Nazaj na O forumu in spletišču Gasilci.org

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost