Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Gasilski slovar

Vse o spletišču Gasilci.org ter pomoč pri uporabi foruma, predlagajte nove forume, povejte vaše mnenje, ...

Moderator: Peter

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Gasilski slovar

Objava Matej K » 26. oktober 2004, 22:23

No na pamet mi je spet padla ena ideja.
Če bi sestavili nekak gasilski slovar v katerega bi dali vse besede ki imajo karkoli z gasilstvom, no mogoče že obstaja potem je ta tema brez smisla, če pa ne pa se splača probat.
Primer:
Gasilec: človek, ki je pripravljen pomagat drugemu v nesreči. Poznamo prostovoljne in poklicne oboje pa druži enak cilj, pomagati v nesreči.

Kot nekak primer sem to navedel, upam da nisem z to temo mimo ustrelil.
Lep pozdrav
:?:
:idea:
:roll:
Ni bogat tisti ki ima, ampak je bogat tisti ki da!

Vsega ne morem vedeti, toda o vsem nas lahko poučijo.
Uporabnikova podoba
Matej K

Objave: 491
Registriran: 24. marec 2004, 12:38

Objava Peter » 26. oktober 2004, 23:46

Nisi prvi s to idejo. Na našem portalu je že nekaj časa preveden tudi Slovar, ki sicer ni dostopen širši javnosti, saj ima probleme s čšž. Nova verzija, ki naj bi bila na voljo kmalu, bo verjetno te probleme odpravila. Počakajmo še kakšen mesec.

O slovarju sem se sicer dogovarjal z Oskarjem in Matejo, ki naj bi skrbela za pravilnost vnosov. Niti približno ni to tako enostavno, da bi lahko uporabili npr. tvojo definicijo gasilca. :)
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava edvard » 7. februar 2007, 12:28

Med listanjem sem našel to temo in se mi ne zdi napačna me pa zanima kako je sedaj z tem?!?
Je na voljo ali je že pozabljeno!?!?!?
Predvsem bi se lahko dalo kake strokovne izraze kot n.p.r. backdraft,flash over ,...pa še dosti jih je !
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabnikova podoba
edvard

Objave: 360
Registriran: 16. oktober 2005, 21:02

Objava Peter » 7. februar 2007, 17:05

Pa ... v bistvu se je vse ustavilo, ker so modul za slovar prenehali razvijati, uporaba nepodprtih modulov pa ni priporočljiva. Beri varnost, popravki hroščev, kompatibilnost z novimi verzijami portala itd..
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objava toma » 11. februar 2007, 15:25

Peter je napisal:Pa ... v bistvu se je vse ustavilo, ker so modul za slovar prenehali razvijati, uporaba nepodprtih modulov pa ni priporočljiva. Beri varnost, popravki hroščev, kompatibilnost z novimi verzijami portala itd..
To je pri nas že poznano , kar bi koristilo marsikomu pač ni potrebno spravit pod streho.Verjamem da ni enostavno ampak vztrajati bi pa mogoče le bilo treba, tak slovar bi koristi prenekateremu gasilcu.
Gasilec znanja ne proda , ampak ga podari.

NA POMOČ !
Uporabnikova podoba
toma

Objave: 481
Registriran: 9. februar 2007, 17:45

Objava Peter » 11. februar 2007, 17:54

toma je napisal:To je pri nas že poznano , kar bi koristilo marsikomu pač ni potrebno spravit pod streho.Verjamem da ni enostavno ampak vztrajati bi pa mogoče le bilo treba, tak slovar bi koristi prenekateremu gasilcu.
Modul za slovar je bil preveden in nameščen na portal, vendar javno ni bil uporabljen zaradi vzrokov, ki sem jih napisal.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Nazaj na O forumu in spletišču Gasilci.org

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov