Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Brisanje tem in sporočil

Vse o spletišču Gasilci.org ter pomoč pri uporabi foruma, predlagajte nove forume, povejte vaše mnenje, ...

Moderator: Peter

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Ali se strinjate, da sme moderator povsem izbrisati posamezno sporočilo ali temo?

Anketa končana - 16. december 2002, 12:28

Da - po lastni presoji
1
10%
Da - na podlagi glasovanja članov foruma
3
30%
Ne - razen če ni izrecno žaljiva
3
30%
Ne - nasprotujem vsakemu omejevanju svobode sporočanja
3
30%

Skupaj gasov : 10

Brisanje tem in sporočil

Objava JozeR » 9. december 2002, 12:28

Sem načeloma proti cenzuri. Ampak zadnje čase se pojavlja nekaj sporočil in celo tem, katerih glavna funkcija je provociranje in izzivanje. Forum naj bo namenjen konstruktivnim (konkretnim) kritikam, nasvetom in izmenjevanju koristnih informacij, ne pa "mlatenju prazne slame" (Luzer, Toreador Kanja, gost (Vaja na Lancovem)). Ker se vedno kdo čuti neposredno prizadetega, sledijo (nepotrebni) odzivi, replike, itd.

Predlagam, da imamo člani foruma možnost označiti neko sporočilo ali temo za "neprimerno" (s točkovanjem ali anketo) in če se npr. v tednu dni nabere dosti negativnih točk, Peter sporočilo ali celo temo preprosto IZBRIŠE!

Zato razpisujem referendum - pardon, anketo na to temo!

Na pomoč,
Jože
Uporabnikova podoba
JozeR

Objave: 206
Registriran: 23. avgust 2002, 13:37

Objava metodg » 9. december 2002, 13:09

Fantje in dekle, vedet je treba, da ta forum bere veliko negasilcev. Teme in replike dostikrat mejijo dobro mero okusa. Strinjam se, da se neokusne žaljive teme brišejo. Nič nimam proti provokativnim temam, samo dobro in strokovno je treba nanje odgovoriti.

Metod G. :D
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava matjaž » 9. december 2002, 13:52

Tudi sam sem imel v preteklosti željo po brisanju provokatorskih menenj neregistriranih gostov foruma, a mi je Peter razložil "pravila igre".

Ker je internet in s tem tudi forum javni medij, dostopen vsem, ki imajo dostop do neta, je podobno s tem forumom. Res je, da je to "strokoven" forum ne splošen, a kljub temu je dostopen vsem in vsakomur, zato omejevanje in cenzura nista najboljša stvar.
Zato naj vsak pove svoje mnenje, pa četudi mlati prazno slamo, mu bodo že strokovnjaki na posameznem področju (na forumu jih ne manjka), povedali resnico!

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Drago » 9. december 2002, 14:08

Tudi sam sem proti vsaki vrsti cenzure :twisted: včasih je pa le dobro poznati tudi mnenja tistih, ki prostovoljno ne bi šli niti na WC :oops: pa tudi, če bi bil "bluess" naključnih padalcev edino za kar bi se človek sekiral bi bilo kar lepo :lol: dosti bolj me skrbijo butaste izjave posameznih (takšnih in drugačnih) gasilskih funkcionarjev, ki pa žal bolj redko zahajajo na net :roll:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Provokatorji

Objava pouzek » 9. december 2002, 15:23

S provokatorji je pač treba ZNATI živeti. 8) Ignoranca je ena od možnosti. Skozi eno uho not, skozi drugo ven. Zoprno je edino to, da določene izjave kvarijo ugled tega foruma, ki vseeno ni "kartako" in eden izmed mnogih.
Sam se držim načela, da se ne pustim sprovocirati. Vsak ima pravico izraziti svoje mnenje, česar pa ni nujno komentirati (niti tega mojega) :) .

NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
pouzek

Objave: 86
Registriran: 9. september 2002, 18:01

Objava Jaka » 10. december 2002, 1:00

Mnenja sem, da ugled tega foruma ni odvisen od provokacij in kritik. Ugled tega foruma je razviden že iz števila objav in pa dejstva, da je sploh zaživel.
Nič se bati. Kritizerstvo nekoga, ki se ne zna predstaviti s pravim imenom, nas ne bo vrglo iz tira. Kako že pravijo: kritizirati pomeni povedati, kako bi nekdo to storil, če bi znal.
Pa še to. Po mojem mnenju bi lahko moderator brisal le objave, ki so osebno žaljive in presegajo mero dobrega okusa. Če pa bo pričel brisati tudi objave, ki niso ravno hvala naši organizaciji in organiziranosti, pa bo velika škoda. Za udeležence foruma in za usodo foruma samega.
Ravno sedaj sem pogledal: na forumu je prijavljeno: en uporabnik (jaz sam) in osem gostov. Tudi prav, ali ne.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava Milek » 10. december 2002, 9:02

Osebno mislim, da so tako kot pohvale, dobrodošle tudi kritike :roll: . Vendar pa upravnik mora imeti možnost, da zaklene oziroma izbriše teme ali izjave, kadar zaidejo v napačno smer ali pa padejo pod "kulturni" nivo :wink:
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava Milan Dubravac » 11. december 2002, 22:09

Poleg provokacij, ki pac so, me moti tudi katastrofalna slovenscina nekaterih dopisnikov.
Sam pa sem mnenja, da bo v bodoce treba ´´urejati´´ izjave anonimnezev. Ce pa kritizira registrirani clan foruma, pa to pravico po moje ima. Drugace pa se gospodje moji vracamo v neko preteklo obdobje.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava Peter » 29. december 2002, 1:21

Danes je bilo na forumu nenavadno veliko provokativnih objav. Nekdo je anonimno objavljal kot gost in pod nekim drugim imenom. Objavljal je kot policist, gasilec, reševalec, odgovarjal pa je tudi samemu sebi. Vse je bilo v redu do tiste objave s km******. Take vrste objave ne spada na ta forum, pa tudi objavljalec se bo moral malo zamisliti, če bo še želel uporabljati G-kabel. Zaenkrat naj bo tole sporočilo samo opozorilo.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Nazaj na O forumu in spletišču Gasilci.org

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost